Mirėmbajtje Portali i Angjensisė sė Prokurimit Publik

Njoftim!
Njoftohen tė gjithė Autoritetet Kontraktore, Operatorėt Ekonomikė, Audituesit si dhe ēdo Autoritet tjetėr qė nė pėrmbushje tė detyrės sė tij pėrdor Sistemin e Prokurimit Elektronik se: Si pasojė e punimeve pėr arkivimin e procedurave tė pėrfunduara si dhe mirembajtjes sė infrastrukturės nė Sistemin e Prokurimit Elektronik, nė datėn 24.10.2014, ora 16.30 deri nė datėn 26.05.2014 ora 12.00, sistemi do tė nxirret jashtė funksionimit online. Pėr kėtė arsye, Agjencia e Prokurimit Publik ju sugjeron tė merrni masa paraprake pėr ecurinė e punės tuaj. Gjithashtu, ju bėjmė me dije se tė gjitha procedurat qė kanė si datė tė zhvillimit tė tenderit datėn 25.10.2014 dhe 26.10.2014 do tė shtyhen automatikisht nė datėn 27.10.2014, nė tė njėjtėn orė.
Duke ju falenderuar pėr mirėkuptimin dhe bashkėpunimin tuaj,

DREJTOR I PERGJITHSHEM
Eduard Ahmeti